HayaT BurDa Sen Nerdesin ??

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
HayaT BurDa Sen Nerdesin ??

Eğlenceli Zevkli Öğretici Kısaca Hersey Burda :D

Acı Ama Gerçek

Admin
    Admin
    Admin

Acı Ama Gerçek Empty Acı Ama Gerçek

Mesaj  Admin Ptsi Ağus. 17, 2009 6:20 pm

Doğu taraflarında yaşayan bir adamın dramı diyebilirim...

Çoğumuz bilirizki eskilerde kız çocuklarını çocuktan saymazlarmış.

2 kız çocuğu olan adam eşine sürekli baskı yaparak
    -Doğura doğura bunları doğurdun uğursuzlar bana bir erkek çocuk doğuramadın
    Diyerek sürekli kadıncağızı üzermiş
    Allah bu aileye bir gun bir erkek evlat vermiş
    Adamın tüm hayatı artık o erkek çocuğu olmuş herşeyini ona adamış
    Ailevi durumları pek yerindede değilmiş zaten iki kızı zar zor anne okula yazdırır
    fakat baba kızları hiç sevmediği için onların hiçbir isteğini yapmaz kızların okul
    masrafları için annenin ayırdığı parayı oğluna şeker oyuncak vb... şeylere harcar.

Günün birinde üç kardeş evin salonunda oynarken oğlan bayılır ve yere düşer
    Baba eve geldiğinde şok durumdadır zaten hemen oğlunu alıp en yakın hastaneye götürür.

Doktor muayeneye alır tahlilleri yapılır ve adama - Oğlunuzun beyninde ur var der
    Adam adete yıkılır bağırıp çağırmaya başlar
    -Doktor bey o benim tek evladım onu kaybedersem ben yaşayamam ne olur ne gerekiyorsa yapın
    canımı veririm size ......

Doktor ise bu ameliyatı sadece bir hekimin yapabildiğini söyler amerikadaka olduğunu arayıp konuşacağını fakat bu ameliyatın pahalı olacağınıda anlatır

Amerikadaki doktor ile göürüşmeler sonucu doktorun Türkiyede bir Seminerde olduğu öğrenilir
    Ameliyat için hastahane 4.000,00 Ytl Amerikadaki Doktor ise 1.000,00 Ytl ister 5.000,00 ytl parayı nerden bulabilirki???
    Adam bunları duyunca üzüntüden perişan olur adamda sadece komşulardan topladı topu topu 2.000,00 ytl vardır.

Doktor a bu konuyu anlatmıştır fakat doktor bir indirim yapamayacağını ama ameliyatı yapan doktor ile yinede konuşacağını söyler adama ve nihayetindede sonuç istediği gibi olur ameliyatı yapıcak olan doktor para almıyacağını sadece hastanenin parasını vermesini söyler
    fakat yinede 2.000,00 ytl açık vardır ve ertesi günde ameliyat...

Adam parayı her ne pahasına olursa olsun bulmayı kafasına koymuştur.
    Hemen bir döviz bürosunun önüne gider ve ilk çantasını dolu gördüğü adamı itekleyerek yere düşürür çantasını alıp kaçar

Çantanın içinden tam 2.000,00 ytl çıkar tam ihtiyacı kadar olan para.

Koşa koşa hastahaneye gider ameliyata yarım saat kalmıştır
    Doktor gelir ve adama
    -Müjdem var size ameliyatınızı yapacak olan doktor durumunuzu iyice düşününce çok üzüldü ve geriye kalan 2.000,00 tamamlamaya karar verdi der.

Adam sevinir ama doktora parayı bulduğunu söyler

doktor ameliyata girecek olan doktoru aramak için odasına gider aradan bir saat geçer ve halen ortalarda görünmemektedir.

Adam teleaşlı bir şekilde doktorun odasına girer

-Doktor bey ameliyat saatini 1 saat geçirdiniz diğer doktor gelmeyi düşünmüyormu benim evladım ölmek üzere diye bağırır ve o arada bir şey farkederki doktor ağlıyordur

Ağlayarak konuşmaya başlayan doktor
    -Ameliyatınız gerçekleşemiyecek ... Hocamı 2 saat önce caninin biri öldürmüş ... Size vereceği parayı bozdurmak için döviz bürosuna gittmiş ve çıktığı anda cani hocamın üzerine çullanarak parasını almış ve hocamı itekleyerek başının kaldırıma çarpmasını sağlamış hocam beyin kanamasından öldü Ameliyat gerçekleşemez ....

Adam oğlunun hayatını kurtarmak için hırsızlık yapmış fakat oğlunu kendi elleri ile öldürmüştür...

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 6:25 am